„Elka” w odsłonie urodzinowej. Zapraszamy do oglądania pięknych widoków [ZDJĘCIA]

IMG 7508Kolejka linowa „Elka" w poniedziałek skończy rok. Urodziny świętuje w ten weekend. Czego jej życzyć? – Szybkiego wydłużenia – najczęściej powtarzają pasażerowie, których – jak w każdy słoneczny weekend - jest całkiem sporo.

ZDJĘCIA

Z okazji urodzin każdy pasażer otrzymuje drobny upominek – okolicznościową przypinkę. Jej wzór wybrali internauci w głosowaniu na Facebooku. – Fajny pomysł. Szybko zleciał ten rok z „Elką" – uśmiecha się Mateusz Fabiszowski z Chorzowa. – Mam nadzieję, że trasa kolejki będzie przebiegała kiedyś nad zoo.

Urodzinowa jazda również jutro. Zapraszamy!

1 pytanie do...

Jacka Bociągi, kierownika kolejki linowej „Elka"

Czy są jakieś problemy z niesfornymi klientami? O czym najczęściej zapominają pasażerowie?

Największy problem to zdecydowanie łamanie lub próba łamania regulaminu korzystania z kolei linowej, w tym głównie zakaz przewozu dzieci o wzroście do 125 cm kanapami. Gdy frekwencja jest większa, nasila się też problem podróżowania pasażerów w mniejszej ilości osób niż jest dostępna w kanapie czy w gondoli. Tworzą się przez to długie kolejki, a atmosfera niepotrzebnie robi się nerwowa. W dni o mniejszym nasileniu pasażerów umożliwiamy przejazd nieobsadzonym w pełni pojazdem, czyli np. dwóch osób w gondoli, natomiast przy dużych kolejkach oczekujących na przejazd staramy się obsadzać pojazdy w pełni. Pasażerowie podróżujący w dwie strony starają się na przeciwległej stacji nie wysiadać, a muszą to zrobić zgodnie z regulaminem producenta. Muszą skasować bilet na jazdę powrotną. Nie wszyscy potrafią też zrozumieć, że nawet podczas zbliżającej się burzy kolej musi zostać opróżniona z pasażerów i zatrzymana.