Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Elce. Kolejka wozi po ulgowej cenie

IMG 5253„Elka" to największa inwestycja zrealizowana w Parku Śląskim w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Ale nie byłoby jej, gdyby nie unijne dofinansowanie. Dlatego dziś, podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, świętuje też kolejka linowa w Parku Śląskim.

Z tej okazji przez cały dzień obowiązują na „Elce" taryfy ulgowe. Chętnie korzystają z nich całe rodzinny. Wśród nich Hania z Bytomia z mężem i synem. – Dobrze, że Unia Europejska dofinansowała naszą kolejkę. Jeździliśmy starą, nową możemy oceniać na razie tylko wizualnie, bo jesteśmy przed pierwszą jazdą. Wygląda okazale – uważa.

„Elką" jeździli też zwycięzcy konkursu „Randka z Elką", który zorganizowano właśnie z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Uczestnicy musieli popisać się wiedzą i refleksem odpowiadając na pytania i wysyłając odpowiedzi w określonym czasie. Jedną z laureatek jest Katarzyna Buda z Mysłowic. – Pytania nie były jakoś szczególnie trudne, nie miałam z nimi problemu. Ciekawa zabawa – twierdzi. – Zdecydowałam się w ostatniej chwili, odpowiedzi wysyłałem ostatniego dnia konkursu. Jechałam już nową kolejką dwa lata temu. Ale wtedy skorzystaliśmy z gondoli, a dziś pojedziemy na krzesełku.