Komunikaty z głośnika znów w Parku Śląskim. Zapraszają na kolejkę linową Elka

IMG 1576Od ostatniego weekendu maja z głośników Elki słychać komunikaty głosowe, które zapraszają do skorzystania z kolejki linowej. To nowa forma promowania atrakcji Parku Śląskiego, która - w zależności od społecznego odbioru - być może będzie rozszerzana.

Jacek Bociąga, kierownik kolejki, tłumaczy, że komunikaty można usłyszeć w każdym z jedenastu głośników trasowych, które zamontowano na słupach Elki. – One służą głównie, jako pomoc w przypadku ewakuacji, ale zdecydowaliśmy o wykorzystaniu ich również w celach promocyjnych –mówi i dodaje, że komunikaty informują m.in. o miejscach zakupu biletów. – Emitujemy je mniej więcej co 30 minut, głównie w weekendy.

Komunikaty nawiązują do historii Parku Śląskiego. Przypomnijmy, że przez dziesięciolecia na jego terenie funkcjonowały dwa niezależne radiowęzły: jeden przy alei Gwiazd w obecnym Laboratorium Bioróżnorodności, a drugi na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka. Były słyszalne tylko w części rekreacyjnej parku.

Puszczano w nich m.in. muzykę i różne informacje. Były one szczególnie przydatne, gdy park odwiedzały prawdziwe tłumy - podczas Święta Trybuny Robotniczej i 22 lipca w czasie Narodowego Święta Odrodzenia Polski.

Nowe wiadomości z głośników pojawiają się też przed Nocą Świętojańską, która w Parku Śląskim odbędzie się 20 czerwca.