Elka wróci. Francuzi potwierdzają, jak bardzo jest ważna

9.05.2009

Dziś zakończyła się dwudniowa wizyta przedstawicieli francuskiej firmy Kanopee, która ma przygotować MasterPlan dla WPKiW (czyli plan zagospodarowania dla parku na lata 2009 - 2012). I jedno jest pewne: "Elka" musi mieć następcę.

- Wiemy, że  była ważna dla odwiedzających park - mówi Andrzej Kotala, prezes WPKiW. - Dlatego wszyscy byliśmy zgodni, że w WPKiW musi zostać rozwiązany problem komunikacyjny. Ma w tym pomóc nowoczesna kolejka.

MasterPlan, który kosztuje 365 tys. złotych, zostanie przedstawiony w czerwcu. Ma zawierać propozycję budowy pięciu nowych obiektów, z których cztery będą całoroczne. - Wtedy zapłacimy połowę kwoty, resztę, kiedy na wspomniane obiekty francuska firma znajdzie inwestorów - dodaje Kotala. Na to Kanopee ma pięć miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa pierwszego obiektu ruszy w przyszłym roku. - Ustaliliśmy także, że konieczne jest powstanie bazy noclegowej - informuje Andrzej Kotala. - W wakacje ogłosimy przetarg na pierwszy teren pod budowę hotelu.

Francuzi przedstawili wiele wstępnych pomysłów. Także na powstanie takich obiektów, których jeszcze nie ma w naszym kraju. Ale o konkretach będzie można mówić dopiero wtedy, kiedy projekt zostanie zakończony.

Więcej na www.silesia-region.pl