Raport z budowy kolejki linowej: wykonano pierwszą podporę pod słupy nowej Elki [ZDJĘCIA]

StaryElka w budowie już od kilku tygodni. Efekty prac są już bardzo widoczne. Na razie ich zakres prowadzonych dotyczy głównie fundamentów pod nowe stacje kolejki przy Śląskim Wesołym Miasteczku i przy Stadionie Śląskim. Posadowiono też pierwszą z jedenastu podpór pod słupy.

Więcej zdjęć z budowy oglądaj TUTAJ

Przy Stadionie wzniesiono już większą część słupów pod konstrukcję garażu. Na nich wzniesie się obiekt. Wykonano też dolną część fundamentu pod pomieszczenie techniczne. – Do końca tygodnia powinny zakończyć się stawianie wszystkich słupów pod garaż – wyjaśnia Marcin Góral, kierownik budowy. – Prace prowadzone są też przy zbrojeniu pomieszczenia technicznego, w którym znajdą się m.in. winda i toalety.

Na stacji Śląskie Wesołe Miasteczko zakończono już wykopy i podbudowy z tzw. chudego betonu.

Przy Stadionie stanęła już pierwsza z jedenasty podpór, na których wzniesione zostaną owalne i wysokie słupy na trasie kolejki. Żelbetowa konstrukcja ma spore rozmiary i jest masywna. Podobna zostanie posadowiona przy Śląskim Wesołym Miasteczku. Pozostałe podpory będą już mniejsze.

Na stawianie samych słupów jest jeszcze za wcześnie. – Zobaczymy je najprawdopodobniej dopiero w kwietniu – tłumaczy Góral.