Raport z budowy Elki: Zima utrudnia, ale prace idą zgodnie z planem. Robotnicy czekają na pierwszy transport austriackich części [ZDJĘCIA]

ZbrojeniaMinął miesiąc od wbicia pierwszej łopaty pod budowę odtworzonej kolejki linowej Elka. Robotnicy przyznają, że zima nieco utrudnia im pracę, ale kontynuują ją zgodnie z harmonogramem. Rosną fundamenty i zbrojenia ścian stacji przy Śląskim Wesołym Miasteczku i przy Stadionie Śląskim. Pod koniec tygodnia z Austrii przyjadą pierwsze elementy mechanizmu kolejki oraz m.in. słupy.

Oglądaj nowe zdjęcia budowy

Na placu budowy trwa fundamentowanie oraz uzbrajanie gotowych już fundamentów. Widać pierwsze zarysy ścian nowych obiektów. – Zima nam utrudnia pracę, ale jej nie uniemożliwia – podkreśla Marcin Góral, kierownik budowy. – W tej chwili na całym odcinku pracuje około 35 osób.

Pod koniec tygodnia na placu budowy pojawią się pierwsze tiry. Z Austrii przywiozą konstrukcje technologiczne stacji oraz elementy podpór. – W najbliższych tygodniach na placu budowy pojawi się ponad połowa wszystkich potrzebnych części – tłumaczy Bogdan Tarko, prezes Doppelmayr Polska. – Gondole i krzesła przyjadą znacznie później, niemal na sam koniec budowy. Na razie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.