Raport z budowy Elki: Wkrótce na trasie będzie można podziwiać słupy nowej kolejki. Doppelmayr przysyła kolejne tiry [ZDJĘCIA]

dysNa budowie kolejki linowej praca wre. Robotnicy rozładowują tiry. Do tej pory z Austrii przyjechało ich siedem. Trzy kolejne mają dotrzeć jeszcze dziś. Przyjechały już m.in. słupy, które w najbliższym czasie zostaną rozmieszczone na trasie. – Na naszym głównym 'składowisku" przy stacji Stadion Śląski robi się już ciasno – przyznaje Marcin Góral, kierownik budowy.

Zobacz zdjęcia z budowy kolejki

Części do Chorzowa jadą z austriackiej siedziby firmy Doppelmayr, przy granicy ze Szwajcarią. Na razie w transportach dotarło już kilkadziesiąt ton: podpór, poprzeczek, stalowych elementów napędu, słupów stacyjnych. Na miejscu są też już słupy, które znają się na trasie. Najwyższy ma mieć 21 metrów. Łącznie ma ich być jedenaście. Na razie nie będą stawiane.

– Przyjechały w częściach. Wkrótce będziemy je rozkładać na trasie – wyjaśnia Góral. I tłumaczy, że obecnie w Rosarium trwa wykop pod fundament jednego ze słupów.

Prace na stacjach posuwają się zgodnie z planem. Obecnie trwa kolejny etap fundamentowania i zbrojenia obiektów