Raport z budowy Elki: Stanął pierwszy słup na trasie. Przy stacjach kolejki linowej zbliża się szałowanie stropów [ZDJĘCIA]

ToNa budowie kolejki linowej w Parku Śląskim coraz ciekawiej. Brygady skręcają na trasie słupy, a na stacjach już w przyszłym tygodniu szykuje się szałowanie stropów. Wiadomo już, że pierwsza zostanie ukończona stacja przy Śląskim Wesołym Miasteczku.

Zobacz zdjęcia z budowy

Na trasie stanął już pierwszy słup, zaraz za stacją Stadion Śląski. Kolejne zostaną posadowione za około dwa tygodnie. Na razie robotnicy skręcają je w całość. Każdy z nich ma dwa lub trzy elementy. Na zakończeniu zostaje natomiast zamocowana poprzeczka.

Jak zapewnia Marcin Góral, kierownik budowy, prace przy stacjach posuwają się bardzo prężnie. – Rozpoczęliśmy już zewnętrzne prace instalacyjne m.in. przy kanalizacji – tłumaczy. – Główne roboty ziemne zakończono już w 90 procentach. Fundamenty obu stacji są już niemal gotowe. W przyszłym tygodniu odbędzie się szałowanie stropów na obu stacjach.

Wiadomo, że pierwsza zostanie ukończona ta przy Śląskim Wesołym Miasteczku. – Roboty posuwają się w obu miejscach mniej więcej w podobnym tempie, ale stacja przy lunaparku kubaturowo jest o połowę mniejsza – wyjaśnia Góral.