Raport z budowy Elki: Do Parku Śląskiego przyjechały gondole i krzesełka. Czekamy na austriackich fachowców od montowania kolejek linowych [ZDJĘCIA]

ElkaWiemy już, jak dokładnie będą wyglądały krzesełka i gondole nowej kolejki linowej, która za kilka tygodni będzie kursowała nad alejami Parku Śląskiego. Do Chorzowa przyjechały z austriackiej siedziby firmy Doppelmayr. Wkrótce pojawią się fachowcy, których zadaniem będzie uruchomienie mechanizmu nowej Elki.

Zobacz zdjęcia z placu budowy

Kilka tygodni temu na placu budowy pojawiły się liny, po których pojedzie kolejka, a pod koniec zeszłego - przyjechały pierwsze krzesełka i gondole. Te ostanie są w kolorze czarno –białym z zielonymi elementami i dużym logiem Parku Śląskiego. – Na razie przyjechało osim. Siedem pozostałych powinniśmy dostać do końca tygodnia – wyjaśnia Marcin Góral, kierownik budowy.

Na trasie stoi już dziesięć z jedenastu planowanych słupów. Trwa natomiast budowa dwóch budynków stacyjnych. Na stacji Stadion Śląski zabetonowano już strop w przedniej części obiektu, po której będzie się odbywał ruch pasażerski. Podobne prace wkrótce odbędą się po jego tylnej stronie i na garażu. – Wkrótce będziemy też betonować stropy na stacji Śląskie Wesołe Miasteczko – zapowiada Góral.

Pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia ruszy montaż technologiczny. Jako pierwsza będzie uruchamiana konstrukcja wsporcza pod koła napędowe. – Wkrótce mają przyjechać austriaccy inżynierowie, którzy będą nadzorować proces uruchamianie Elki – kończy Góral.