Z biletem na Urodziny Parku będzie można bezpłatnie przejechać się kolejką linową. Elka zostanie otwarta w drugiej połowie sierpnia [ZDJĘCIA i FILM Z BUDOWY]

Elka na promowane rolkiWybieracie się na urodzinowy koncert podczas 63. Urodzin Parku Śląskiego? Po występie Edyty Bartosiewicz, Kuby Badacha i sióstr Przybysz, warto zachować wejściówkę. Będzie ona bowiem uprawniała do bezpłatnego przejazdu "Elką". Kolejka linowa pierwszych pasażerów przewiezie jednak dopiero w drugiej połowie sierpnia.

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z BUDOWY

Początkowo zakładano, że kolejka będzie jedną z atrakcji parkowych urodzin. Jednak długa zima i ulewne deszcze zweryfikowały te plany. - Niestety, mimo profesjonalizmu wykonawcy i jego pełnego zaangażowania, tego terminu nie udało się osiągnąć –przyznaje Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego i przypomina, że określony w umowie termin zakończenia budowy „Elki" to koniec sierpnia. - Mimo tej długiej zimy, a także kilku niespodzianek na placu budowy i wciąż niesprzyjającej aury, termin określony w umowie pozostaje niezagrożony. Wielka zasługa w tym wykonawcy, któremu należą się słowa uznania –dodaje.

Kolejka zostanie więc uruchomiona niezwłocznie po zakończeniu prac budowalnych i przeprowadzeniu prac odbiorowych, w tym również prób bezpieczeństwa, ćwiczeń ewakuacyjnych etc. - Realny termin to druga połowa sierpnia – zapewnia Godlewski.

Zachęcającą formą rekompensaty będzie bezpłatny przejazd kolejką linową dla wszystkich, którzy zakupią bilet na urodzinowy koncert Parku Śląskiego. Przypomnijmy, że w przedsprzedaży kosztuje on 20 złotych, a w dniu koncertu 35 zł.

 

Tymczasem na budowie Elki robota wre – obecnie na całym odcinku pracuje ponad sześćdziesiąt osób. Dziś montowano kolejne elementy urządzeń technologicznych i napędu m.in. rolek do prowadzenia krzeseł. – W lipcu zostaną nam tylko wykończenia i procedury odbiorowe. Trudno jednak przewidzieć, ile potrwają – podkreśla Marcin Góral, kierownik budowy. – Urząd Transportu Technicznego teoretycznie ma na to miesiąc czasu –dodaje.

To nie jedyna niespodzianka na Święto Parku. Goście będą mogli bowiem podziwiać pierwszą zawieszoną gondolę, która zostanie zamontowana na słupie nr 4 przy promenadzie generała Jerzego Ziętka.