Raport z budowy Elki: Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu gondole i krzesełka pojawią się na trasie. Rozpoczną się wówczas testy

Tofora na stroneGłówna lina już wisi. Wczoraj rozpoczął się jej docelowy zaplot. Oznacza to, że pierwsze pojazdy zaczną kursować na trasie kolejki linowej „Elka" najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu. Na razie będą to przejazdy testowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY KOLEJKI

- Zaplot polega na połączeniu dwóch końców liny w jedną pętlę – tłumaczy Marcin Góral, kierownik budowy. – W przyszłym tygodniu chcemy puścić na trasę pierwsze gondole i krzesełka – dodaje.

Na początku odbędą się testy. Wszystkie pojazdy pojadą dociążone wodą. – Planujemy, aby kolejka przewiozła 18 tysięcy litrów wody. To podobna waga do tej podczas maksymalnego ruchu pasażerskiego – mówi Góral.

Na obu stacjach rozpoczęło się już montowanie tzw. sterówek. W przyszłym tygodniu będą też montowane charakterystyczne płyty poliwęglanowe.- Nie ma ich na razie na placu budowy. Musimy uważać, aby ich nie zniszczyć. Dostarczą je dopiero przed samym założeniem.