Park Śląski wspólnie z Dziennikiem Zachodnim w plebiscycie „Nazwij Elkę” wybiera 15 patronów dla gondoli kolejki linowej

IMG 2108Kolejka linowa „Elka" to dla Ślązaków bardzo ważna atrakcja. Jej ponowne uruchomienie, to również okazja na upamiętnienie osób, które dla naszego regionu zasłużyły się w sposób szczególny. Wspólnie z Dziennikiem Zachodnim przygotowaliśmy więc plebiscyt „Nazwij Elkę". Wybieramy w nim 15 patronów dla gondoli kolejki.

WIĘCEJ NA TEMAT PLEBISCYTU NA STRONIE DZIENNIKA ZACHODNIEGO

Plebiscyt rozpoczął się dzisiaj. W pierwszym etapie, w terminie od 19 lipca do 2 sierpnia 2013 roku, na łamach Dziennika Zachodniego prezentowane będą kandydatury wybrane wspólnie przez organizatorów. W tym okresie swoje typy mogą zgłaszać również Czytelnicy. Od dziś do 2 sierpnia możecie zgłaszać swoje propozycje. Wysyłajcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

- Na naszej liście umieściliśmy osoby, które są istotne zarówno dla ogółu Ślązaków, jak i te ważne dla konkretnych środowisk. Bardzo liczymy na pozytywny wydźwięk tej akcji – nie ukrywa Kamila Okoń, która koordynuje plebiscyt z ramienia Parku. – Ten plebiscyt w pewnym sensie ma budować napięcie przed uruchomieniem kolejki –dodaje.

Do 8 sierpnia jury oceni wszystkie kandydatury i dokona selekcji nadesłanych propozycji. W jego skład wejdą m.in. profesor Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego i profesor Katarzyna Popiołek.

Kolejny etap plebiscytu to głosowanie. Odbędzie się ono między 9 a 30 sierpnia na portalu dziennikzachodni.pl. Nadsyłać kandydatury i głosować na wybór danego patrona może każdy. Każdorazowe głosowanie oznacza jeden głos na jedną propozycję. Głosować można jeden raz na dzień. Z 20 propozycji, na które zostanie oddanych najwięcej głosów jurorzy wybiorą docelowe 15 nazwisk. To one wraz z krótkimi biogramami pojawią się na gondolach.