Znamy zwycięzców konkursu „Z archiwów Elki”. Pani Kinga i pan Paweł wygrali karnety na kolejką linową [ZOBACZ ZDJĘCIA]

zzZ3zzzz1„Z archiwów Elki" to bardzo sentymentalny konkurs. Dzięki niemu spora rzesza osób wróciła pamięcią do lat dzieciństwa, do wspomnień ze starej kolejki. Za nadesłane zdjęcia bardzo dziękujemy. Wśród ponad dwudziestu osób, które wzięły udział w konkursie wybrano zdjęcia pani Kingi i pana Pawła. Te osoby otrzymają imienne karnety na całoroczne przejazdy nową kolejką linową w Parku Śląskim.

ZOBACZ WSZYSTKIE NADESŁANE ZDJĘCIA

Parę zwycięskich zdjęć wybrała komisja konkursowa. – To nie był łatwy wybór - przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Zdajemy sobie bowiem sprawę, że wiele tych fotografii ma dla biorących udział w konkursie znaczenie bardzo emocjonalne. Staraliśmy się wybrać te zdjęcia, na których naszym zdaniem jest najwięcej emocji i które niosą z sobą największy przekaz.

Wiele osób poza nadesłanymi zdjęciami pokusiło się też o wspomnienia związane z kolejką. Jedną z nich była pani Patrycja. - Przesyłam zdjęcia zrobione na starej Elce z roku 1991. Zostało wykonane kiedy miałam 5 lat. Jestem na nim z rodzicami – pisała w mailu. - Był to również mój ostatni przejazd kolejką. Po 22 latach mam nadzieję znowu zawitać na Elce.

Wiele osób pisało dokładnie, kiedy dane zdjęcie zostało wykonane. Jedną z nich była pani Matylda. - W załączniku zdjęcie z końca lat 80. przedstawiające mnie wraz z tatą podczas jednaj z pierwszych przejażdżek Elką - informowała.

Park Śląski nie wyklucza kolejnej edycji konkursu.