Ponad 40 tysięcy osób przejechało się już nową kolejką linową. Sprawdź nowe godziny kursowania Elki

ElkawlistopadzieeElka wróciła do Parku Śląskiego. Po sześciu tygodniach jej funkcjonowania, można spokojnie oceniać, że to spektakularny powrót. I to nie tylko pod względem zastosowanej najnowocześniejszej technologii, ale również zainteresowania. Elką przejechało się już bowiem 40 tysięcy osób! Od jutra (31 października) aż do końca lutego zmieniają się godziny kursowania najnowszej atrakcji Parku Śląskiego.

– Po frekwencji widać, że sentyment do kolejki pozostał, a oczekiwanie na nią było duże – uważa Jacek Bociąga, kierownik Elki. Nie ukrywa, że frekwencja jest uzależniona od pogody. – A ta w ostatnim czasie bardzo sprzyjała – mówi. W deszczowe i zimne dni na trasę wyjeżdżają tylko gondole.

Nowa Elka, w odróżnieniu od swej słynnej poprzedniczki, jest dostępna dla odwiedzających park przez okrągły rok. Zimą będzie można korzystać z kursów gondolami.

– Już dziś cieszę się z możliwości oglądania parku zimą. Skrytego pod białą, śniegową kołdrą. Jestem pewien, że wielu mieszkańców naszego regionu również z tej atrakcji, dotychczas niedostępnej, chętnie skorzysta – mówi Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego.

Prosimy jedynie i przypominamy użytkownikom kolejki o przestrzeganiu ściśle określonego regulaminu. Jak na razie, najczęściej łamanym punktem jest ten dotyczący zakazu przewożenia dzieci poniżej 125 centymetrów wzrostu na kanapach. Nie brakuje też chętnych do niedopuszczalnej jazdy kolejką w założonych na nogach łyżwo-rolkach. Wspomniany regulamin, znajduje się na stronie www.parkslaski.pl oraz na każdej ze stacji.

Informujemy jednocześnie, że 31 października kolejka będzie jeździła do godziny 16, a w Dzień Wszystkich Świętych, będzie nieczynna. Od listopada do lutego Elka będzie kursować od poniedziałku do czwartku od 11 do 16, a od piątku do niedzieli – od 10 do 16. Sprzedaż biletów będzie prowadzona do 15.30.