Elka na Święto Niepodległości biało – czerwona. Pasażerowie w narodowych barwach skorzystali z kolejki linowej [ZDJĘCIA]

NioepdoleglosswscWiatr i nie najwyższa temperatura nie zrobiły większego wrażenia na pasażerach kolejki linowej. Dziś Elka z okazji Święta Niepodległości była biało – czerwona. Na obu stacjach ustawiły się kolejki, w których dominowały narodowe barwy. Były czapeczki, flagi, witacze i szalki.

ZOBACZ 45 ZDJĘC Z DNIA NIEPODLEGŁOŚCI NA ELCE

Stacje i pojazdy zostały udekorowane 55 kotylionami, które wykonali i zawiesili wolontariusze z Parkowej Akademii Wolontariatu. Na wszystkich, którzy przyszli na przejażdżkę ubrani w polskie barwy, czekał atrakcyjny rabat.

– To pierwsza taka akcja na Elce, ale na pewno nie ostatnia – zapewnia Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób, korzystając z dnia wolnego, i tak przyjdzie do Parku na spacer. Dlatego postanowiliśmy umożliwić im uczczenie w nietypowy sposób Święta Niepodległości. Elka nadaje się do tego idealnie- podkreśla.

Akcja zdecydowanie przypadła do gustu odwiedzającym. Siostry Anna i Danuta skorzystały z dnia wolnego. Jedna mieszka w Rudzie Śląskiej, a druga w Kielcach. – Wzięłyśmy barwy nardowe i postanowiłyśmy jechać kanapą. Trochę wiało, ale zabawa była przednia i flaga świetnie się prezentowała – mówi Danuta Sproch.

Jarosław z Katowic: - Idea fajna, co ważne, budząca postawy patriotyczne. Staramy się zawsze coś zorganizować z synem i córką na Święto Niepodległości. Tym razem wybraliśmy Elkę.

Zdecydowana większość pasażerów, z uwagi na warunki atmosferyczne, wybrała jazdę gondolą. Jedną z takich osób była Agnieszka Blady z Dąbrowy Górniczej. – Akcja bardzo nam się podoba. To będzie nasza pierwsza podróż Elką. Cieszymy się, że w barwach narodowych – przyznaje.