„Elka” w odsłonie walentynkowej ruszyła. Pary zachwycone nieszablonowym sposobem na święto zakochanych [ZDJĘCIA]

DySELKaCiekawie oświetlona, w nastrojowej melodii, po prostu romantyczna – tuż po godzinie 15 ruszyła Kolejka Linowa „Elka" w walentynkowej odsłonie. Przez dwa dni, dziś i jutro, przejadą się nią 193 pary, które właśnie tak zdecydowały się spędzić święto zakochanych.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WALENTYNEK NA ELCE

Sabina i Piotr przejechali się kolejką jako pierwsi. Wcześniej – jak każda przedstawicielka płci pięknej, korzystająca z najnowszej atrakcji Parku Śląskiego z okazji Walentynek - ona otrzymała róże i czekoladki. Wypili po lampce szampana i ruszyli w romantyczną podróż. – Na restaurację będzie czas. „Elka" jest na dobry początek. Mam do niej sentyment, bo jeździłem często starą – uśmiecha się Piotr.

Maciej Salski nie powiedział swojej żonie, jaką niespodziankę przygotował na Walentynki. Justyna nie była rozczarowana. - Atrakcja wydaje mi się ciekawe, gdyby tak nie było pewnie wybrałbym tego dnia coś innego – przyznaje Maciek, który nie ukrywa radości, że udało mu się dostać bilet na kolejkę w święto zakochanych. – „Elką" pojedziemy po raz pierwszy.

Każdy walentynkowy przejazd trwa około 45 minut. Zakochani mają gondole tylko do własnej dyspozycji. Na zakończenie fotograf robi każdej parze pamiątkowe zdjęcie. Wojciech Mirek z Parku Śląskiego, który koordynuje akcję zwraca uwagę na nietypowy charakter tego przedsięwzięcia. – To na pewno nieszablonowy i niesztampowy sposób na Walentynki. Na pewno spróbujemy go powtórzyć w przyszłości – zapowiada. Przypomina też wszystkim parom, które mają rezerwację o punktualnym stawieniu się na swój przejazd.