Majówkowe zniżki z okazji Dni Otwartych Funduszy Unijnych

elka dla WOSpoMinisterstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z licznymi partnerami organizuje ogólnopolską kampanię tematyczną podsumowującą 10 lat obecności Polski w Unii Europejskiej. Do akcji przyłączył się również Park Śląski. Warto odpowiednio się ubrać i skorzystać z kolejki linowej po niższej cenie.

Cykl imprez promujących projekty unijne przedstawi skalę zmian, jakie nastąpiły dzięki wykorzystaniu Funduszy Środków Unijnych. W naszym województwie w dniach od 1 do 11 maja udział w akcji bierze 37 atrakcji, między innymi Śląski Ogród Zoologiczny oraz kolejka „Elka".

W ramach kampanii pierwszego i drugiego maja będzie można skorzystać z kolejki w niższych cenach. Zniżki obejmą osoby, które w poszczególnie dni będą miały odpowiedni ubiór lub elementy wiążące się z obchodzonymi wtedy świętami.

W dniu rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, czyli 1 maja, ubiór lub elementy dodatkowe powinny nawiązywać do flagi UE. Drugiego dnia promocja obejmie osoby, które z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej, będą ubrane w narodowe, polskie barwy lub będą posiadały dodatki w tej kolorystyce.

Promocja obejmie wszystkich gości zaopatrzonych w dodatkowe elementy lub ubranych zgodnie z wytycznymi. W kasie będzie można nabyć zniżkowe bilety w cenie: 6 zł za przejazd w jedną stronę oraz 10 zł w obie strony. Obowiązujące ceny podstawowe to odpowiednio: 10 zł oraz 15 zł.

Zapraszamy do udziału wszystkich gości Parku Śląskiego. Przypominamy, że „Elka" dostosowana jest do potrzeb osób starszych oraz osób niepełnosprawnych m.in. poruszających się za pomocą specjalistycznego sprzętu - wózków, chodzików.

W tych dniach kolejka będzie jeździła od 10: 00 do 19:00.