Wielki plac budowy w Śląskim Wesołym Miasteczku. Strefa Lech Coastera, wejście i ogromna restauracja

2017-02-23

W Śląskim Wesołym Miasteczku ma być światowo. Strefy tematyczne, odnowione urządzenia, zmienione wejście, nowe alejki i największy rollercoaster w tej części Europy. Na razie to wielki plac budowy. Do 29 kwietnia, kiedy planowane jest otwarcie sezonu, musi zamienić się w najlepszy park rozrywki w Polsce. – Harmonogram jest tak rozpisany, że wszystko będzie na czas – uspokaja Kamil Michno, rzecznik prasowy ŚWM.

W tym sezonie zobaczymy ponad 60 proc. stematyzowanych atrakcji. Słowacki inwestor z Tatry Mountain Resorts, zamierza zmienić pięć z sześciu docelowych stref tematycznych. Zeszłoroczne atrakcje zostaną przebudowane, na terenie całego miasteczka kolorowa kostka brukowa zastąpi asfalt, na stawie pojawią się nowe łódki. Całkowicie zmienione zostanie wejście. Nie można też zapomnieć o Lech Coasterze, największej tego typu atrakcji w tej części Europy. To będzie absolutny hit nadchodzącego sezonu. Czy zmiany wpłyną na podniesienie cen biletów?

– Na razie nie mamy jeszcze ich ustalonych, ale myślę, że różnica w porównaniu z zeszłym sezonem nie będzie duża. Zakładamy kosmetyczne korekty – przyznaje rzecznik.

Brama w światowej konwencji
Strefę wejścia w nowej odsłonie zobaczymy na przełomie marca i kwietnia. Złożą się na nią kamieniczki i brama z dwiema wieżami, podobne do tych, które zapraszają do największych lunaparków świata. Po lewej stronie od wejścia, znajdą się: kawiarnia, sklep z pamiątkami i słodyczami oraz kasy, a po prawej info-centrum oraz sprowadzona z Zawoi ekspozycja „Korona Ziemi”, prezentująca najwyższe szczyty świata. – Zasadniczą część budynków strefy wejścia już widać. Jesteśmy przekonani, że zrobi ona spore wrażenie na naszych gościach – zapewnia Kamil Michno.

Konstrukcja w budowie
Trwa montaż konstrukcji „Lecha”. Do jego zakończenia zostało około pięciu tygodni. Producent urządzenia sprowadza części z trzech krajów, m.in. z Holandii. Po posadowieniu urządzenia, rozpoczną się prace wykończeniowe grodu, który będzie wprowadzać gości do atrakcji. W strefie „Lecha” znajdzie się też sklep z pamiątkami oraz mały punkt gastronomiczny. Całości dopełni duża, klimatyczna restauracja – oberża rycerska. Pod jej dachem przewidziano miejsce dla 300 osób, a drugie tyle na zewnątrz. Będzie to jeden z największych obiektów gastronomicznych w Parku Śląskim. Cała strefa udostępniona zostanie 1 lipca. – Poza nią, w maju i czerwcu, cały park rozrywki będzie dostępny dla klientów – mówi Michno.

Wartość nakładów poniesionych przez TMR na rozbudowę Śląskiego Wesołego Miasteczka od momentu przejęcia go w 2015 roku do tegorocznego lata, sięgnie 26 mln euro.

Czytaj również

Our website uses cookies, m.in. for statistical purposes. If you do not want them to be saved on your disk, change the settings of your browser. More on this topic...