Śniadanie na Trawie z sekretnym życiem drzew i młodzieżą mówiąca o uchodźcach [ZDJĘCIA]

2017-07-01

Ten piękny letni dzień warto było spędzić na „Śniadaniu na trawie”. Joga, pilates, shinkendo. Do tego ciekawe warsztaty i młodzi ludzie, którzy mówili o poważnych problemach. To wszystko w najpiękniejszym okresie kwitnienia róż.

Podczas dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach EkoSpotkania profesor Piotr Skubała mówił o sekretnym życiu drzew. W „Śniadaniu…” udział wzięli też uczniowie Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie. Młodzież ze „Słowaka” podjęła trudny w ostatnim czasie temat uchodźców.

– Nasze śniadania to taki moment, w którym chcemy zwolnić, odpocząć, ale też pomyśleć o rzeczach, na które nie mamy czasu na co dzień – podkreśla Łukasz Respondek z Parku Śląskiego, organizator tegorocznego cyklu. – Temat osób, które uciekają przed wojną i przemocą z własnych krajów, jest trudny. Na pewno wymaga odpowiedniej refleksji. Cieszymy się, że młodzi ludzie nie boją się go podejmować.

Na następne „Śniadanie na Trawie” zapraszamy już 15 lipca.

Czytaj również

Our website uses cookies, m.in. for statistical purposes. If you do not want them to be saved on your disk, change the settings of your browser. More on this topic...