Moc atrakcji z Uniwersytetem Śląskim w Parku Śląskim

2017-07-04

W sobotę 8 lipca w godzinach od 12.00 do 18.00 w Parku Śląskim w Chorzowie (przed wejściem do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego) odbędzie się organizowane przez Uniwersytet Śląski wydarzenie, którego najważniejszym punktem będzie odsłonięcie ufundowanej przez uczelnię ławki połączone z konferencją prasową, w której udział wezmą dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej UŚ oraz Marek Widuch – wiceprezes Zarządu Parku Śląskiego.

W ramach prowadzonej przez Park Śląski akcji „Przygarnij ławkę” uczelnia została fundatorem nowej ławki przy alei gen. Jerzego Ziętka, na której znajdzie się tabliczka z hasłem „Naturalnie Uniwersytet Śląski”.

Spotkanie w Parku Śląskim będzie okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni oraz zapisania się na studia w mobilnym punkcie rekrutacji. Dla najmłodszych (choć nie tylko) przygotowana została strefa rozrywki, gdzie będą na nich czekać między innymi eurobungee, dmuchane zjeżdżalnie oraz animatorzy, a uczelniana maskotka Usiołek poczęstuje ich słodyczami.

W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań: komputerowego badania wzroku, pomiaru ciśnienia krwi lub poziomu cukru, a także wykonać testy na HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu C). Porad zdrowotnych udzielać będą pracownicy przychodni Centermed – partnera wydarzenia. Dla każdego badanego przychodnia przygotowała kartę Programu Zdrowia uprawniającą do zniżek na usługi komercyjne wykonywane w przychodniach Centermed oraz u partnerów.

 

Czytaj również

Our website uses cookies, m.in. for statistical purposes. If you do not want them to be saved on your disk, change the settings of your browser. More on this topic...