Aktualne nazwy już na rozkładach. Następny przystanek: Park Śląski Wejście Główne

2017-02-08

Aktorka, Joanna Bartel, od kilku tygodni zachęca do wysiadania i wsiadania na przystankach przy Parku Śląskim. Wszystko dzięki temu, że KZK GOP zmienił nazwy przystanków i używaną obecnie marką zastąpił skrót WPKiW. – To kolejny dowód na to, że zmieniona w celach marketingowych nazwa parku coraz bardziej przebija do społecznej świadomości – przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Zmiany dotyczą trzech przystanków: WPKiW Wesołe Miasteczko, WPKiW Wejście Główne i WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny. Wszystkie nazwy skrótowe zostały zmienione na Park Śląski. Wymieniane są przede wszystkim tablice na przystankach, ale odpowiednich korekt dokonano również w komunikatach świetlnych, eksponowanych na wyświetlaczach wewnątrz pojazdów oraz w emitowanych dla pasażerów zapowiedziach spikerskich.

Najwięcej zmian w centrum Katowic
Jak tłumaczy Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP, zmiany wprowadzane są sukcesywnie i obejmują większą ilość przystanków.

– Najwięcej wprowadzamy ich w centrum Katowic, gdzie pojawiła się też Strefa Kultury – podkreśla. – Cieszymy się, że w miarę możliwości, te przystanki odzwierciedlają konkretną lokalizację i aktualne nazewnictwo – dodaje. Zmiana nazwy przystanku wbrew pozorom nie jest prosta, bo na całej trasie danej linii, konieczna jest m.in. wymiana rozkładów, a niektóre autobusy kursują na przykład z Katowic do Dąbrowy Górniczej.

Jednolita identyfikacja
Komunikacja miejska jest najlepszym sposobem na dotarcie do Parku Śląskiego – dojeżdża do niego kilka linii tramwajowych, a przy śląskim zoo stają też autobusy.

– Od wielu lat zachęcamy do korzystania z transportu publicznego i nie wjeżdżania do parku samochodem – przypomina Buszman i dodaje, że wprowadzona przez przewoźnika zmiana może znacznie ułatwić dotarcie do parku osobom, które jeszcze w nim nie były. – Od modyfikacji nazwy minęło pięć lat. Przez ten czas ludzie zdążyli się przyzwyczaić do tego, że w przestrzeni publicznej funkcjonujemy jako Park Śląski. Dlatego ujednolicenie identyfikacji i odbioru naszej marki jest dla nas tak istotne – kończy rzecznik.

Czytaj również

Unsere Website verwendet Cookies, m.in. zu statistischen Zwecken. Wenn Sie nicht möchten, dass sie auf Ihrer Festplatte gespeichert werden, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers. Mehr zum Thema...