Atrakcje

Stadion Śląski

Dodaj do planera Usuń z planera

Pliki audio

Idea powstania Stadionu Śląskiego ma swoje korzenie już w dwudziestoleciu międzywojennym, jednak dopiero lata 50. XX wieku były czasem, w którym pomysł ten został zrealizowany. W oparciu o projekt Juliana Stefana Brzuchowskiego stworzono obiekt będący w stanie pomieścić nawet stutysięczną widownię. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 1956 roku.

Rok 1959 to moment, w którym chorzowski stadion zyskał unikalne w skali kraju innowacyjne oświetlenie. Już trzy lata później, w 1962 roku, zbudowano nieistniejącą dziś, charakterystyczną wieżę dyspozytorską. Lata siedemdziesiąte natomiast były czasem, w którym zrealizowano pomysł o budowie toru żużlowego. W latach dziewięćdziesiątych i w dwóch pierwszych dekadach XXI wieku stadion był systematycznie modernizowany, aby podołać wyzwaniu osiągnięcia najwyższych światowych standardów.

W 2017 roku modernizacja dobiegła końca, a obiekt po wielu latach gruntownych prac został oddany do użytku. Modernizacja Stadionu Śląskiego kosztowała 0,7 mld zł, a obiekt zyskał zadaszenie oraz status największej w kraju areny lekkoatletycznej i najlepszej w Polsce otwartej sceny muzycznej. Obecnie obiekt jest miejscem meczy piłkarskich, koncertów, imprez biegowych, a także konferencji biznesowych, targów branżowych czy światowych kongresów. Od roku 2020 jest również Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym, tworząc niezwykły klimat i będąc organizatorem najważniejszych imprez lekkoatletycznych w kraju, Europie i na świecie. Dla osób zainteresowanych zwiedzaniem Stadionu Śląskiego przygotowano trzy, dopasowane do oczekiwań, warianty trasy zwiedzania obiektu.

Panorama 3D

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...