Rada o przyszłości parku

2022-05-06

W Gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Społecznej ds. Parku Śląskiego III kadencji

W posiedzeniu uczestniczyli: marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, prezes zarządu Parku Śląskiego Paweł Bilangowski. oraz członkowie WRS: Elżbieta Mądry (Stowarzyszenie Nasz Park) Dariusz Olejniczak (Stowarzyszenie Przyjaciół Parku Śląskiego), Anna Peterko (Komenda Śląskiej Chorągwi ZHP), Marek Wolski (Rada Jednostki Pomocniczej dzielnicy Katowice – Dąb) Grzegorz Krzak (radny miasta Chorzowa), Agnieszka Wizner ( prezes zarządu Fundacji Park Śląski).

– Za nami trzy i pół roku wspólnej pracy, bardzo potrzebnej i owocnej, bo państwo realnie przyczyniacie się do tego, jak wyglądał będzie Park Śląski w niedalekiej przyszłości. Wszystkim członkom Wojewódzkiej Rady Społecznej ds. Parku Śląskiego życzę dalszej wytrwałości i sukcesów. Przed nami bardzo ważne tygodnie, bowiem już w czerwcu otwarte zostanie Planetarium Śląskie, jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie parku w aktualnej kadencji zarządu województwa. Planetarium stanie się bez wątpienia na powrót jedną z wizytówek województwa. Sama inwestycja realizowana jest za ponad 150 mln zł i jest jedną z największych w historii parku – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Podczas posiedzenia dyskutowano m.in. na temat przyjętych rozwiązań tymczasowej i docelowej organizacji parkingu i transportu do planetarium po zakończeniu jego modernizacji. Sporo miejsca poświęcono kwestiom nadania, przez Radę Miasta w Chorzowie, Parkowi Śląskiemu statusu – Parku Kulturowego. Rozmawiano także o bieżącym stanie zaawansowania przygotowania projektu „Bioróżnorodność Parku Śląskiego”.

Działająca od 2019 roku Wojewódzka Rada Społeczna ds. Parku Śląskiego jest organem opiniodawczo-doradczym marszałka województwa. Członków (co najmniej 5) Rady powołuje i odwołuje marszałek. Kadencja trwa rok. Do zakresu działalności Rady należy m.in. rozpoznawanie potrzeb i doradzanie w zakresie działań rozwojowych parku, opiniowanie i wspieranie inicjatyw realizowanych na jego obszarze.

Źródło: UMWŚ

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...