Igrzyska w Parku Śląskim - podsumowanie

2022-05-17

Za nami pierwsze Igrzyska w Parku Śląskim

Uczniowie i ich opiekunowie spisali się na medal. Pierwsze, historyczne Igrzyska w Parku Śląskim za nami! Dopisała pogoda i humory. Uczestnicy wykazali się błyskotliwością, wiedzą i sprawnością fizyczną.

Razem ze Stadionem Śląskim, Muzeum „Górnośląskim Parkiem Etnograficznym”, Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki oraz Śląskim Ogrodem Zoologicznym udało się zorganizować niezwykłe wydarzenie w Zielonych Płucach Śląska adresowane dla szkół podstawowych z województwa śląskiego.

Na start przy Stadionie Śląskim zgłosiły się 22 drużyny z naszego regionu. Pięcioosobowe składy do pokonania miały ponad 7-kilometrową trasę, z tego część nad ziemią, jadąc Kolejką Linową „Elka”. Na uczestników czekały testy z wiedzy o parku i jednostkach oraz zadania sportowo-intelektualne.

Dzięki dedykowanej aplikacji Parku Śląskiego zadania można było rozwiązać na telefonach. Każda z drużyn odpowiadała na przygotowane quizy online.

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach („The Greatest Four”). W punktacji brano pod uwagę czas pokonania całej trasy oraz wyniki z testów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 20 z Siemianowic Śląskich („Wymiatacze”), trzecie uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Katowicach („Orły Sienkiewicza”).

Na mecie, którą zorganizowano przy Dużej Łące, wręczono nagrody dla najlepszych. Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Dla pozostałych uczestników przygotowano nagrody pocieszenia. Imprezie towarzyszyły maskotki ze Stadionu Śląskiego i parkowa wiewiórka Basia, z którymi uczestnicy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia.

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...