Błażej Król zagrał w niedzielę w Parku Śląskim

2022-09-16

W minioną niedzielę w ramach Pikniku rodzinnego Dnia Innowacji Erasmus+ w Parku Śląskim odbył się koncert Błażeja Króla – utalentowanego polskiego muzyka, kompozytora, wokalisty i autora tekstów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.   

Król to wyjątkowa postać na polskiej scenie muzycznej znana m.in. z utworów: „Całą Ciszę” czy „Te smaki i zapachy”. Jeszcze do niedawna rozpoznawany był zwłaszcza przez fanów muzyki alternatywnej, jednak szersze rzesze zachwycił podczas Męskiego Grania w 2020 r. Tworzy muzykę, która jest połączeniem różnych gatunków, podparta niebanalnym tekstem o oryginalnej konstrukcji. Koncert Błażeja Króla odbył się w ramach Dnia Innowacji Erasmus+.

Atrakcje w Parku Śląskim

W niedzielę w ramach Pikniku rodzinnego zaplanowanego na godz. 12:00 – 18:00 na wszystkich uczestników czekały warsztaty, pokazy i koncerty. Spotkania z nowoczesną edukacją w Mobilnym Centrum Edukacji, warsztaty prowadzone przez Śląski Festiwal Nauki Katowice, MOTO Strefa Szeja Rally Team, strefa chill KSSE, pokaz łazików marsjańskich prowadzony przez Koło Naukowe z Knurowa, pokazy prowadzone przez Politechnikę Śląską oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, czy animacje dla dzieci.

Organizatorami Pikniku rodzinnego połączonego z Dniem Innowacji Erasmus+ jest Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie miało związek z otwarciem regionalnego centrum Erasmus+ InnHUB Katowice, dostępnego dla wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z Programu.

– Nasze działania i nasze InnHUBy mają za zadanie „odczarować” postrzeganie Programu Erasmus+ jako programu dedykowanego uczelniom, szkołom, czy też ośrodkom kształcenia zawodowego – wyjaśnia dr Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny FRSE Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. – Ponadto nie jest to Program poświęcony tylko wymianie studentów. Program Erasmus+ to także budowanie relacji i współpracy międzynarodowej. Na wsparcie finansowe mogą liczyć także firmy, instytucje oświatowe, fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, a także samorząd lokalny i regionalny wraz z instytucjami podległymi – dodaje.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerami Pikniku były: Politechnika Śląska, Śląski Festiwal Nauki Katowice wraz z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Park Śląski, Szeja Rally Team oraz Fundacja wiedzy i dialogu społecznego Agere Aude – punkt EURODESK Chorzów. 

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...