Moc atrakcji w jeden dzień. Z Parkiem Śląskim na Ty!

2023-02-15

 

Jakie zwierzęta zamieszkują największy w Polsce park miejski? Co skrywa tutejsza flora i gdzie szczególnie można doświadczyć jej piękna? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas spotkania z Wami.

Jeżeli dodamy do tego fascynującą grę terenową oraz warsztaty artystyczne, na których dowiemy się jak kreatywnie wykorzystać przedmioty codziennego użytku, to wyjdzie nam plan na wyjątkowy dzień w Parku Śląskim.

To właśnie Was chcemy do niego zaprosić.

Na deser zostawiamy odwiedzenie niezwykłego miejsca, jakim jest Planetarium – Śląski Park Nauki, gdzie dosłownie poczujcie się jak w niebie.

Fundacja Park Śląski przygotowała ofertę dla szkół podstawowych i średnich - „Z Parkiem Śląskim na Ty”. Spędźcie razem z nami jeden dzień w Zielonych Płucach Śląska, a my zadbamy o to, że nie będziecie się nudzić.

Autorski program łączący naukę i zabawę składać będzie się z kilku części: wykładu eksperta z Parku Śląskiego (tematyka m.in.: ornitologia, dendrologia, botanika), gry terenowej (dwugodzinna zabawa na świeżym powietrzy, zadania do wykonania nawiązywać będą do wykładu eksperta) oraz warsztatów artystycznych (las w szkle, papier czerpany).

Odwiedziny wzbogacone mogą być o wizytę w Planetarium – Śląski Park Nauki, gdzie w zależności od wieku wybrać można seans popularnonaukowy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą „Z Parkiem Śląskim na Ty”. Zajęcia zaplanowaliśmy w każdy czwartek od marca do czerwca.

Do zobaczenia w Parku Śląskim!

 

POZNAJCIE OFERTĘ

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...