Bieg Wiosenny 2023 w Parku Śląskim. ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH

2023-03-12

Ponad 15 000 uczestników, 100 kilometrów i 10 edycji – jubileuszowy Bieg Wiosenny 2023 w Parku Śląskim właśnie się zakończył. Wydarzenie w Parku Śląskim co roku inauguruje sezon biegowy w naszym regionie. W ceremonii dekoracyjnej udział wzięli Anna Jedyna, wicemarszałek województwa śląskiego, Krzysztof Klimosz, członek zarządu województwa śląskiego, Marek Kopel, radny Sejmiku Śląskiego oraz Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. Bieg Wiosenny odbył się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego – Jakuba Chełstowskiego.

Niedzielny poranek przywitał nas lekkim mrozem, ale słońce dopisało. Na starcie zameldowało się prawie 1400 biegaczy. Do pokonania mieli 10-kilometrową, atestowaną trasę. Zanim ruszyli wzięli udział w kilkuminutowej rozgrzewce przy dźwiękach muzyki, którą poprowadziła instruktorka City Fit.

Następnie głos zabrała wicemarszałek Anna Jedynak.

Dzisiaj mamy nową trasę. Będziecie mieli też okazję zobaczyć, jak nasz park się zmienia, jakie są inwestycje. 10 kilometrów na 10 rocznicę. Życzę wszystkim rekordów, radości i dziękujemy za to, że jesteście z nami. Wspólnie wywołajmy wreszcie tę wiosnę. Powodzenia, mam nadzieję, że wygra najlepszy a wy wszyscy jesteście wspaniali – powiedziała do uczestników Anna Jedynak.

Jak co roku dla najszybszych zawodników przygotowano atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy w kategorii generalnej otrzymali puchar i nagrodę finansową. Pierwsze 3 osoby w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone pucharem. Dodatkowo zwycięzcy pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Uczestnicy przyznali, że trasa była wymagająca, we znaki dał im się szczególnie długi podbieg przy Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym bardziej każdy z uczestników, który dotarł do mety ma powody do dumy. Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!

WYNIKI ZNAJDZIESZ TUTAJ 

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...