Kolejna inwestycja w Parku Śląskim zrealizowana

2023-03-24

Dobiegła końca rewitalizacja otoczenia Hali Wystaw „Kapelusz” w Parku Śląskim. Właśnie dokonano odbioru prac w ramach drugiego etapu tego zadania.

Dzięki tej inwestycji piesi zyskali odnowione alejki zarówno przy ścianach mozaikowych jak również przy samej Hali Wystaw „Kapelusz”. Istotną częścią tej inwestycji był gruntowna modernizacji budynku „Bratka”, który zyskał nową elewację. Budynek został podłączony do nowego osadnika, w obiekcie wymieniono również instalację elektryczną. W pobliżu wyremontowano także murki i schody.

Nowością jest boisko do gry w bule, które zostało zlokalizowane przy „Bratku”. Jest ono naturalnie ogólnodostępne dla wszystkich parkowych gości.

Otoczenie Hali „Kapelusz” dzięki modernizacji przeprowadzonej na tak szeroką skalę zmieniło się nie do poznania, to zupełnie nowa jakość. Park Śląski zyskał nową przestrzeń, na której można organizować wydarzenia plenerowe   skupiające uwagę tysięcy mieszkańców aglomeracji. Najlepszym przykładem jest cykliczny Kiermasz Kwiatowy, który zadomowił się właśnie w tym miejscu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców oraz odwiedzających Zielone Płuca Śląska – zaznacza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Drugi etap prac został powierzony firmie Tensit sp. z o. o. z Mikołowa. Koszt tych robót wyniósł nieco ponad 800 tys. zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach dwóch zadań pod nazwami: „Rewitalizacja otoczenia Hali Wystaw Kapelusz” oraz z zadania „Park Wielu Pokoleń” z środków pochodzących programu Jessica.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...