Park Śląski: Ogród Japoński nominowany w plebiscycie Polska Architektura XXL 2022!

2023-03-27

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2022 roku zrealizowanych w Polsce. Miło nam poinformować, że wśród nominowanych w kategorii Przestrzeń Publiczna znalazł się Ogród Japoński, który jest prawdziwą, orientalną perłą Parku Śląskiego. Głosuje publiczność i profesjonalne jury. Głosowanie internautów potrwa do 4 kwietnia.  

W tegorocznym Plebiscycie o głosy walczy 66 kandydatów. ZAGŁOSUJ NA OGRÓD JAPOŃSKI JUŻ TERAZ: https://sztuka-krajobrazu.pl/

 

Ogród Japoński to wyjątkowe miejsce, gdzie w ciszy można się zrelaksować. Powstał na obszarze 1,2 ha. Głównym elementem ogrody jest układ wodny. Główną częścią jest dwupoziomowy zbiornik ze strumieniem, wodospadem i przeszklonym tarasem, z którego można oglądać całość realizacji. Przez nieckę z wodą poprowadzony został pomost z betonowych płyt, które sprawiają wrażenie unoszących się na wodzie.       Ważną rolę w tego typu aranżacjach oprócz wody odgrywają także kamienie, których nie zabrakło w chorzowskiej realizacji.

Jedną z części tamtejszego Ogrodu Japońskiego jest ogród żwirowy, który zlokalizowany został w południowo-zachodniej części terenu, w pobliżu historycznych murów. Kamienie zostały ułożone w specjalny sposób, zgodny z filozofią sprzyjającą kontemplacji. Pełen relaksu odpoczynek ułatwia także drewniany podest, z którego rozciąga się widok na ogród. Nieopodal żwirowego ogrodu powstał wiśniowy sad z licznymi drzewami wiśni, mocno kojarzącymi się z Japonią. Oprócz nich w chorzowskim Ogrodzie Japońskim posadzono kosodrzewiny górskie, derenie i jodły.  

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...