Kolej Linowa Elka powróci do kursowania po trójkącie!

2023-05-25

W przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie stacji i trzeciej linii Kolei Linowej Elki w Parku Śląskim wybrano wykonawcę. Trwa procedura uruchomienia prac. 

Trasa będzie przebiegać od stacji Planetarium do Stadionu Śląskiego, tym samym Elka wróci do kursowania w dawnym kształcie.

Fundusze na tę wyczekiwaną przez mieszkańców całej aglomeracji inwestycję zostały zabezpieczone w wieloletnim planie finansowym województwa śląskiego. 

„Elka” przed laty posiadała aż trzy trasy na planie trójkąta. Przejazd trasą o długości niemal sześciu kilometrów zajmował około godziny. Kolejka w tej formie działała do sezonu 2005 r., kiedy wyłączono z eksploatacji odcinek od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego.

W kwietniu 2006 roku po raz pierwszy nie uruchomiono Elki na całej dotychczasowej trasie. Powodem był zły stan techniczny obiektu, a przerwa w działaniu kolejki linowej trwała od 2006 do 2013 roku.  

PM

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...