Imponujące tempo budowy drugiej linii Elki!

2023-07-18
Imponująco wygląda postęp prac przy budowie drugiej linii Kolei Linowej Elka. Na stacji Planetarium na poziomie zero wylano płytę, powstała również konstrukcja stalowa, która stanowi „kręgosłup” ścian i dachu stacji. Rozpoczął się montaż elementów stalowych – blach, z których zbudowane będą ściany i zadaszenie. Na początku sierpnia rozpocznie się wykonywanie elewacji obiektu.
 
Gotowe jest już miejsce na maszynownię. Jest też budynek sterowni i zaplecza socjalnego, w których montowane są obecnie instalacje elektryczna i sanitarna.
 
Zamontowano koło napędowe, będące motorem drugiej nitki. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do przeprowadzenia liny pomiędzy dwoma stacjami.
 
Na trasie stanęły już wszystkie podpory, w sumie jest ich 10, 2 bezpośrednio przylegające do obu stacji oraz 8 pośrednich.
 
 
Budowa II linii nadal trwa a my w międzyczasie zapraszamy do skorzystania z przejazdu odcinkiem pomiędzy Stadionem Śląskiem i Wesołym Miasteczkiem.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...