Atrakcje

Plac Zabaw przy Ogrodzie Bylinowym

Dodaj do planera Usuń z planera

Pliki audio

W Parku Śląskim w październiku 2020 roku oficjalnie przekazano nowy i wyjątkowy plac zabaw. Takiego miejsca w Zielonych Płucach Śląska jeszcze nie było, a jego urok sprawia, że nawet seniorzy mogą przypomnieć sobie czasy błogiego dzieciństwa.

Ten plac zabaw służyły osobom w każdym wieku, powstał w ramach Parku Wielu Pokoleń. Inwestycja została zrealizowana dzięki głosom oddanym w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Maluchy mają tutaj pole do popisu. Jest trampolina, pająk i ścianki do wspinaczki. Nie brakuje piaskownicy, zjeżdżalni. Uwagę przykuwają dwie huśtawki. Jedna, gdzie dzieci mogą huśtać się wspólnie, patrząc na siebie. Druga powstała z myślą o najmłodszych z dysfunkcjami ruchowymi. W centralnej części stanął duży zestaw zabawowy. Jego wymiary - długość 12 metrów, szerokość 4 metry pozwalają na jednoczesną zabawę gromadki dzieciaków.

W sąsiedztwie dla osób starszych wydzielono strefę do rekreacji, to siłownia pod chmurką i strefa kalisteniki. Kto po treningu będzie chciał odpocząć, może skorzystać z wygodnych ławek i leżaków.

Do placu zabaw prowadzi al. Harcerska i promenada gen. J. Ziętka. Bawialnia znajduje się niedaleko skrzyżowania ścieżek przy Ogrodzie Bylinowym.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...