Atrakcje

Ogród Mozaikowy

Dodaj do planera Usuń z planera

To ogród tematyczny, zmodernizowany w 2021 r. w ramach Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego". Główną ideą modernizacji obszaru było jego zagospodarowanie z uszanowaniem historycznego układu oraz nadanie funkcjom o charakterze wystawowym i rekreacyjno – wypoczynkowym nowej jakości.

Najważniejszymi elementami ogrodu są odnowione ściany pochodzące z lat 60. XX wieku, ozdobione trójwymiarowymi mozaikami z kamieni. Fakturę ścian podkreślono iluminacją świetlną, tworząc niepowtarzalny klimat. Dwie ściany zraszane są wodą, schładzającą powietrze i utrzymującą jego wilgotność w bliskim otoczeniu. Płyty kamienne i bruk klinkierowy w posadzce nadają jej charakter mozaiki. Uzupełnieniem są zróżnicowane gatunkowo i kolorystycznie kwiaty, byliny i ozdobne trawy. W przestrzeni zlokalizowano murki z siedziskami, leżanki, ławki, oświetlenie, a także zdrój wody pitnej.

W celu zbierania i gromadzenia wody opadowej z terenów zieleni utworzono niecki infiltracyjne. Woda jest wykorzystywana dla potrzeb roślinności.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...